Z dumą informujemy, że nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do czwartej edycji ZIELONEGO REKORDU POLSKI. Celem tej akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób do udziału w sadzeniu roślin i zazielenieniu świata. Wszystko to z myślą o poprawie jakości powietrza, którym oddychamy.

 

 

Uczniowie klas 0 pod opieką wychowawców i koordynatorów akcji z wielkim zaangażowaniem zasadzili na terenie naszej szkoły 1 drzewo (migdałka) oraz 24 wieloletnie byliny (niezapominajki, skalnice, ubiorek, zawciąg pospolity, gęsiówkę kaukaską, zawilec anemone). Natomiast klasy II będą odtąd dbać i pielęgnować nowo powstałą zieloną przestrzeń.Serdecznie dziękujemy organizatorom: startupowi społecznemu Dotlenieni.org oraz Fundacji Rozwój za miłą współpracę i przekazanie funduszy na zakup roślin i drzewka.

 

Szkolni koordynatorzy akcji: 

Arleta Molisak, Iwona Kaliniewicz