Koło Teatralne Felix miało zaszczyt zaprezentować się podczas XXVIII Przeglądu  Twórczości Scenicznej Młodych PRZEKRĘT 2019 w XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Dla młodych aktorów te dwa dni były niezapomnianym przeżyciem i wielką przygodą, a już na pewno istotnym artystycznym doświadczeniem.

Zarówno teatralne, jak i taneczne prezentacje uczniów naszej szkoły otrzymały gromkie brawa i aprobatę starszych kolegów. W konkursie teatralnym zaprezentowaliśmy spektakl pt.”Bajka o uczuciach”, który opowiadał o emocjach, wartościach w życiu człowieka i był jednocześnie poetycką wizją miłości trudnej, niespełnionej. Licealiści nie kryli wzruszenia…, zachwytu, co było największą dla nas nagrodą. Tanecznie podbiła scenę nasza mistrzyni tańca Milla Kędzierska, która przedstawiła swoją autorską choreografię „Human”, niezwykle inspirującą i refleksyjną historię.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim , którzy pomogli nam się przygotować do tego przeglądu. Szczególnie dziękuję pani Ani Rudkowskiej- Pliszczak za dobre słowo i wsparcie, Bartkowi Skawińskiemu i Marcelowi Kędzierskiemu za pomoc techniczną. Gościnnie wystąpił z nami Maciek Żygadło, który wcielił się w rolę Poety, a tym samym pokazał się na scenie swojej wymarzonej szkoły. Życzymy mu dalszych sukcesów teatralnych i trzymamy kciuki za wstępne przesłuchania do klasy teatralnej tejże szkoły.

            M. Błażejewska-Koguciuk