Światowy Dzień Snu  jest obchodzony corocznie w ostatni piątek przed równonocą wiosenną. Ma na celu popularyzację korzyści płynących z prawidłowego snu oraz poszerzanie wiedzy na temat konsekwencji jego niedoboru. Dlatego też, uczniowie naszej szkoły w tym dniu zapoznani zostali z tematyką snu, poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej dotyczącej zdrowego snu.

 

 

1 marca 1810 roku urodził się Fryderyk Chopin. Z okazji rocznicy urodzin Chopina uczniowie z klas czwartych przygotowali nagrania utrwalające wiadomości o tym wybitnym polskim kompozytorze i pianiście.

 

 

 

W naszej szkole brały w nim udział wszystkie klasy trzecie. Podczas świętowania Pancake Day uczniowie wzięli udział w tradycyjnym Pancake Race (wyścigi z naleśnikami na patelni). Próbowali także swoich sił obracaniu naleśników w powietrzu.
 
 
 
 

Wędrujący pamiętnik to niesamowita zabawa i przygoda. Moi podopieczni opiekując się klasową maskotką, redagują w jej imieniu pamiętnik. Miś Uszatek to pluszowy, niezwykle uroczy uczeń, który odwiedza uczniów klasy VI b i przeżywa w ich domach miłe chwile. Nawet pandemia nie wpłynęła na jego podróż, ponieważ rodzice pomogli w przedsięwzięciu i tak miś odwiedził większość szóstoklasistów.

 

Początek drugiego semestru przyniósł zakończenie pierwszej sesji tutoringu w naszej szkole, którą można śmiało określić jako inspirującą przygodę zarówno dla uczestniczek - uczennic klasy VII a, jak i samego tutora. Nastąpiła bowiem wzajemna wymiana ciekawych spostrzeżeń na życie, edukację, wartości…., ale też wnikliwe wejście w głąb siebie, swoje emocje i odczucia. Wyjątkowo nawet zajęcia on-line nie stanowiły bariery, ponieważ nawiązana wcześniej relacja mogła być dalej pielęgnowana.