• Witajcie!

    • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sadkowie zaprasza wszystkich Uczniów i ich Rodziców!

     Szkoła Podstawowa w Sadkowie, której powstanie sięga roku 1956, to dzisiaj obszerna i nowoczesna placówka.  Szkoła posiada zaplecze kuchenne i dwie jadalnie. Świetlica czynna jest od godz. 6.30 do 16.30. Dostępne są gabinety specjalistyczne - logopedy, pedagoga, psychologa, dwie sale gimnastyczne, Orlik i place zabaw. Dzięki środkom z projektu unijnego wyposażono szkołę w biofeedback, sprzęt nagłaśniający, dodatkowe sale: językową i komputerową. Dzieci uczestniczą w wycieczkach po Polsce, biorą aktywny udział w zajęciach z grafiki komputerowej, robotyki, zajęciach teatralnych i językowych.
     Szkoła skupia profesjonalne, pełne pasji grono pedagogiczne. Czerpiemy pomysły z różnych inicjatyw edukacyjnych, t.j. Budząca się szkoła, Wiosna edukacji. Świadczymy kompleksową pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

     Nasze motto to: "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż"

      - Janusz Korczak

   • Takie były początki

   • Pierwsze zajęcia odbywały się w pałacu. Szkoła Podstawowa rozpoczęła swoją działalność 3 września 1956 r. Na zdjęciu obok widać fragment kroniki szkolnej, którą rozpoczęła pisać pierwsza dyrektor szkoły Jadwiga Boniecka. Początkowo lekcje odbywały się w budynku pałacowym. Do pięcioklasowej szkoły uczęszczało wówczas 57 uczniów. Wszystkie zajęcia prowadziła pani dyrektor. W roku szkolnym 1960/61 utworzono klasę siódmą, w roku 1967/68 klasę ósmą. Z czasem przybywało uczniów i nauczycieli. W roku szkolnym 1968/69w małej szkółce uczyło się 120 uczniów.

     

     

   • Początki budowy

   • Budowa szkoły ropoczęła się w 1969 r. i twała do roku 1971.
    4 września 1971 roku, około 150 dzieci rozpoczęło naukę w nowym budynku szkoły. Do dyspozycji uczniów oddano szkołę nowoczesną (jak pisze w swojej kronice Jadwiga Boniecka) z 5 dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, toaletami, kuchnią, pokojem dyrektora i nauczycielskim. Do szkoły w Sadkowie uczęszczały początkowo dzieci ze wsi: Sadków, Baranowice, Sadkówek, Sadkowice (na podstawie zachowanego w kronice aktu założycielskiego szkoły). Jedynymi mankamentami były wtedy piece węglowe i brak saligimnastycznej. Dyrektorem szkoły była pani Maria Hajdasz.

      

     

   • Pierwsi uczniowie w nowej szkole

   • W roku szkolnym 1973/74 funkcję dyrektora objęła pani Michalina Ilkosz. W miejsce pieców założono centralne ogrzewanie, życie szkolne obfitowało w liczne imprezy i atrakcyjne wycieczki. W roku szkolnym 1978/79 zmieniono obwód szkoły. Przybyły dzieci z Nowej wsi Wrocławskiej. 

    Od roku szkolnego 1987/88 funkcję dyrektora sprawował pan Marian Milewski. Za jego kadencji rozpoczęła się (1993 r.) rozbudowa szkoły. Dobudowano 4 przestronne sale lekcyjne, sztanie i piękną salę gimnastyczną. W roku szkolnym 1992/93 dyrektorem został pan Zdzisław Szepke. Od 1996 r. lekcje odbywają się w powiększonej szkole. Starą część wyremontowano,
    z czasem wyposażono w nowe stoliki i krzesełka. Wraz z powstaniem gimnazjów zmienił się ponownie obwód szkoły. Obecnie uczą się tu dzieci z 12 okolicznych miejscowości. 

     

    Dyrektorem szkoły od 1998 r. jest pani Marzenna Fedzin. Szkoła stale zmienia swój wygląd, pięknieją sale lekcyjne, sprzęt wymienia się na nowocześniejszy. Bogata oferta imprez, konkursów i wycieczek uatrakcyjniają naukę w szkole w Sadkowie. Sala gimnastyczna oraz ostatnio powstałe boisko "Orlik" sprzyjają licznym osiągnięciom sportowym naszych uczniów.

     

   • Przebudowa i rozbudowa naszej szkoły

   • W drugiej połowie maja 2016 roku ruszyła przebudowa i rozbudowa szkoły z wprowadzeniem funkcji przedszkolnej i zagospodarowaniem terenu. Inwestycja przebiegała w trzech etapach:

    1. Budowa nowej części obiektu,
    2. Remont i modernizacja istniejącego budynku szkoły,
    3. Budowa części sportowej.

    W lipcu 2018 zostały zakończone prace przy realizacji pierwszego etapu budowy nowej części szkoły. Pozostałe etapy, czyli przebudowa istniejącego starego budynku szkoły oraz budowa przyszkolnej sali sportowej zakończyły się w styczniu 2019 r. Powstałe części zawierają:

    • 4.280 m2 powierzchni użytkowej (6 oddziałowe przedszkole, sale lekcyjne i gimnastyczne),
    • własna kuchnia i jadalnia,
    • 2 place zabaw,
    • wiata rowerowa dla ponad 20 rowerów,
    • nowa kotłownia.

    Wraz z powstaniem nowego obiektu szkoła podstawowa zmieniła się w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sadkowie.

     ​​​​​      

   • 2023/2024

   • Od 1 lipca 2023 r. Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego jest pan Krzysztof Hausman