• Oczami uczniów

     • Wycieczka do teatru kl. VI b- Alicja Z.

     • W środę, 19 kwietnia, pod opieką Pani M. Iwańskiej, Pani U. Gaber, Pani W. Żarnowskiej i Pana W. Chyry, odbyła się wycieczka integracyjna klas szóstych oraz siódmej.
      Wyjechaliśmy autobusem o 8:00. Na początku pojechaliśmy na wspólne śniadanie na Bielany Wrocławskie. Po śniadaniu mieliśmy czas wolny. Niektórzy rozmawiali, a niektórzy chodzili do sklepów w pobliżu restauracji. Następnie przyjechaliśmy do Siedziby Stacji Radia i Telewizji we Wrocławiu, gdzie około godziny 11:00 rozpoczął się spektakl.
      Byliśmy na przedstawieniu „Mały Książę”. Spektakl opowiadał o chłopcu, Małym Księciu, który mieszkał na swojej planecie wraz z przyjacielem, robotem. Pewnego dnia wybrał się w podróż po wodę dla swojej róży, kwitnącej na jego planecie. W podróży poznał lisa, którego oswoił. Odwiedził wiele innych planet i ludzi mieszkających na nich. Na końcu spektaklu Mały Książę został ugryziony przez jadowitą Żmiję. Rana ta przyczyniła się do jego śmierci. A robot, który z nim podróżował, wrócił na planetę i podlał różę.
             Bardzo podobała mi się gra aktorska oraz scenografia. Spektakl jest bardzo dobrą powtórką przed omawianiem lektury lub egzaminem ósmoklasisty. Dzięki wycieczce mogliśmy spędzić wspólnie czas, integrować się i zjeść wspólnie śniadanie.
                                                                                                                                                      Alicja Zaprzalska VI b ♡