Propozycje nagrań w ramach pedagogizacji:

1. Stres i trudne emocje dziecka w wieku przedszkolnym.

https://www.youtube.com/watch?v=j67x6qE6XAQ

2. Jak wspierać koncentrację uwagi u dzieci?

https://www.facebook.com/famiga/videos/779292052793132

 Katarzyna Ryrych 
„Maneki-Neko” 
 Niedawno, dzięki tej pozycji literackiej, zawędrowałam do Japonii, gdzie dowiedziałam się, co to jest anime i jak nazywa się las pod górą Fidżi.Wtedy też poznałam pewne rodzeństwo.

Szanowni Państwo!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych prosimy przyjąć życzenia zdrowia i radości w gronie bliskich. Niech ten czas da nam chwilę oddechu od trudnych zadań codzienności, a rozkwitająca przyroda przyniesie pocieszenie, optymizm i nadzieję lepszego jutra. 
Dziękujemy również za wsparcie  naszej młodzieży i dzieci. Bez Państwa zaangażowania przedłużający się tryb nauki zdalnej, byłby niewątpliwie trudniejszy dla uczniów. Jednocześnie, informujemy, że przerwa świąteczna trwać będzie od 01 do 06 kwietnia, po której  wracamy do nauki zdalnej.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia nasza Szkoła i Przedszkole włączyły się w Ogólnopolski Projekt Społeczno-Edukacyjny: "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". 

 

 

 

24 marca został rozstrzygnięty w naszej szkole konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Organizatorem konkursu była Pani Arleta Molisak.

 

 

 

 

Pamela Butchart 
„Szkoła Trzęsiportków”  
Jeżeli chcecie humorystycznie spędzić czas w Wielkanoc, tym razem mam dla Was serię książek „Szkoła trzęsiportków’, która na pewno spodoba się młodszym czytelnikom naszej szkoły. 

 

 

12 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Matematyki. Matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości :) Przekonały się o tym przedszkolaki, które tego dnia uczestniczyły w grach i zabawach matematycznych.
 
 
 
 

"Kiedy będę dorosła" - zabawa z piosenką. Najmłodsza grupa teatralna Felix.

 

 

 

 

 

Monodram inspirowany wierszem Wisławy Szymborskiej "Portret kobiecy" i piosenką Edyty Górniak "Jestem kobietą". Wyróżniony w Konkursie Teatralnym "Przekręt 2021".

 

 

 

Pragnę poinformować, że moje uczennice, Izabela Fronia oraz Oliwia Wysoczańska zostały LAUREATKAMI w Dolnośląskim Konkursie Polonistycznym zDolny Ślązak. Przywilejem laureatów jest możliwość dostania się  do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w kraju. 

 

 

 

Barnhill Kelly
„Dziewczynka, która wypiła księżyc”
Luna  urodziła się w Protektoracie, gdzie wszyscy są ponurzy i smutni, a najgorszy dzień to dzień ofiar. Każdego roku najmłodsze dziecko w wiosce zostaje porzucone w lesie, gdzie zabiera je wiedźma, gdyż mieszkańcy wierzą, że zapewni im to bezpieczeństwo. W tym roku była to Luna.