Od 17-20.12.2019 r. w przedszkolu trwał kiermasz świąteczny, na który prace przygotowały dzieci. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przekazany na organizację festynu Rodzinnego :) Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym! 

 

 

 

17 stycznia  br. uczniowie klas VII, VIII a, VIII b oraz VI  uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławia, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Dziady". Przedstawienie, w wersji klasycznej, w bogatej scenerii, ze wspaniałą grą aktorów, bardzo pomogło w interpretacji utworu Adama Mickiewicza, który obecnie omawiają na zajęciach. 

 

 

Kim jest dyslektyk i jak można mu pomóc? Artykuł o przyczynach i leczeniu dysleksji. 

 

 

 

Przedstawiamy nowości książkowe dla uczniów.

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterON- włącz historię!", mającej na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promowanie historii Polski XX w.

 

 

W grudniu przedszkolaki zapoznały się z kolejnym instrumentem muzycznym jakim jest klarnet.

 

 

 

W dniach 13 oraz 18 grudnia odbyły się przedstawienia jasełkowe w grupie Malinek i w grupie Gruszeczek.

 

 

 

Po przeczytaniu utworu Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny” postanowiłam namówić moich podopiecznych na założenie szkolnych pamiętniczków. Nie przypuszczałam, że pomysł tak chwyci. Wszyscy „zarażeni” nim zaczęli tworzyć piękne kajeciki i korzystając z wierszyków dostępnych na stronach internetowych, dokonywali wpisów koleżankom i kolegom….

 

W naszej bibliotece nie tylko czekają na nas nowości książkowe, ale też Józio i Józia - dwa wspaniałe roboty, które uczą nas programowania i kodowania. Zajęcia z nimi to czysta przyjemność.

 

 

Rozpoczęliśmy akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Zachęcamy do udziału w zbiórce, ze zdjęć dowiecie się czego potrzebują bezdomne zwierzęta.

 

 

 

Ósmoklasiści jako bohaterowie powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”  i ich pamiętniki.

 

 

 

Podczas ostatnich zajęć kreatywnych z języka polskiego bawiliśmy się, odtwarzając poznany wcześniej mit o Orfeuszu i Eurydyce. Mając stroje (z wcześniejszego projektu na lekcji historii), pomysły oraz chęć do ćwiczeń teatralnych, stworzyliśmy w 45 minut pantomimę o pięknym, aczkolwiek tragicznym losie Orfeusza i Eurydyki.