21 grudnia 2020 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią, Panią Iwoną Kaliniewicz zrealizowali zadanie II w module II projektu "Z kulturą mi do twarzy". W ramach tego zadania zostały zdalnie przeprowadzone warsztaty podczas których wykonywano kartki świąteczne, bożonarodzeniowe. Warsztaty online poprowadziła Pani Marta Chabzda za co ogromnie dziękujemy. 

 

 

Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

 

 

 

"Zimowe zakątki on-line"

1. Ferie tuż tuż! Sytuacja i czas są nietypowe, inne niż dotychczasowe ferie. Ponieważ od 28.12. czekają nas kolejne obostrzenia, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich przygotował alternatywę spędzania wolnego czasu, dostosowując ją do zaistniałej sytuacji. Zapraszamy małych i dużych do udziału w bezpłatnych „Zimowych zakątkach on-line". Regulamin oraz informacje dotyczące zapisów na stronie www.gokiskwr.pl.

W dniach 14 -18 grudnia 2020 roku odbywał się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie z klas 0-III oraz IV-VIII mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności  muzyczne przesyłając nagranie utworu o tematyce świątecznej. Jury podczas słuchania wszystkich prezentacji zwróciło uwagę na wysoki poziom uczestników, świetne przygotowanie i wspaniałe stroje . Wiele dzieci oprócz śpiewania doskonale radzi sobie z akompaniamentem na keyboardzie czy pianinie.

 

Dzieci z przedszkola oraz zerówek wzięły udział w konkursie na ozdobę Bożonarodzeniową. Z pomocą rodziców przygotowały przepiękne ozdoby choinkowe. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. 

 

 

 

11 grudnia w naszym przedszkolu odbył się przegląd pastorałek i kolęd. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wybrane przez siebie pastoralki, bądź kolędy. W nagrodę otrzymały dyplomy i zabawki. Każdy z występów był przepiękny. Był to dzień pełen emocji. 

 

 

 

W listopadzie uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią Panią Justyną Czop zrealizowali moduł I projektu "Z kulturą mi do twarzy" i wykonali zadanie "Mali i duzi architekci" poprzez skonstruowanie z dostępnych materiałów, najczęściej klocków budowli na wzór słynnych zabytków architektury (m.in. Wieży Eiffla, Koloseum, Big Bena, Krzywej Wieży w Pizie itp.).

 

 

 

Jadłospis dla przedszkola od 14 do 18 grudnia 2020 r.