30 października 2015 roku odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali poczet z flagą państwową, recytowali wiersze oraz służyli pomocą w przygotowaniu tej uroczystości.

 

Jesienne zbiory owoców i warzyw.
Zakładamy hodowlę cebulki.

 

 

Dnia 6.10.2015r. w bibliotece GOKiS w Kątach Wrocławskich uczniowie klasy Va wzięli udział w spotkaniu z Magdaleną Zarębską - autorką książki pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, czyli: „O tym kiej Maciek Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali po Nikiszu”.

 

W lutym 2014 r. odbyła się w naszej szkole premiera nietypowej pantomimy pt. "Czerwony Kapturek w nowej odsłonie". Oryginalność przedstawienia polegała na jego interaktywności. Aktorzy za pomocą swoich ciał, gestów i mimiki twarzy tworzyli zarówno scenografię, jak i zdarzenia opowiadanej przez lektora historii. Dodatkowo bywali zaskakiwani komendami sportowymi, co wywoływało uśmiech na twarzach publiczności.

Ta niezwykła pantomima raz jeszcze utwierdziła oglądających w przekonaniu, że uczniowie naszej szkoły są naprawdę utalentowani i potrafią zachwycać wszystkich wokół.

28 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu pt."Magiczna parasolka". Na scenie zaprezentowało się ok. 30 uczestników Koła Teatralnego FELIX.

Spektakl ten opowiadał o samotności, niezrozumieniu, a jednocześnie także o możliwości spełniania swoich marzeń. Była to nietypowa i dzięki temu naprawdę magiczna wizja dziecięcych pragnień. Tytułowa parasolka najpierw była symbolem odrzucenia, następnie zaś realizacji marzeń. Pozwoliła naszym bohaterom uzmysłowić sobie, że warto dążyć do celu.

Finałowa piosenka w rytm jesiennego walca wprowadziła oglądających w chwilę zadumy. Wszyscy z zachwytem przyglądali się tańczącym z parasolkami aktorom, których potem nagrodzono gromkimi brawami.

16 maja 2012 r. odbył się w naszej szkole Majowy Poranek Artystyczny, podczas którego uczestnicy Koła Teatralnego Feliks zaprezentowali swoje wokalne i taneczne talenty. Było i poważnie, i wesoło, romantycznie z jednej strony, a z drugiej przebojowo. Wykonanie bardzo pięknych, lirycznych piosenek wzbudziło zachwyt wszystkich oglądających. Z wielkim entuzjazmem przyjęto też orientalne pokazy taneczne oraz indywidualne występy młodych artystów.

17 lutego 2012 r. Koło Teatralne Feliks wzięło udział w IX Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w Jaszkotlu. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl "Piracka Wyprawa", kabaret "Jaś i Małgosia" oraz układ taneczny w rytmie latino dance. Występy naszych uczniów zostały przyjęte przez publiczność z wielkim entuzjazmem a nagrodzone gromkimi brawami.

Koło Teatralne "Felix" istnieje od 2002 roku. Odpowiada za imprezy i uroczystości szkolne, a także reprezentuje szkołę podczas różnych przeglądów i konkursów teatralnych.
Młodzi artyści współtworzą teatralne przedstawienia, którymi są różne formy, m.in. pantomima, kabaret, skecz, spektakl, montaż poetycko-muzyczny. Przede wszystkim jednak świetnie się bawią ze sobą, pokonują nieśmiałość, rozwijają wyobraźnię i talent. Udział w tych dodatkowych zajęciach niezaprzeczalnie wspomaga rozwój emocjonalny dzieci.
Koło teatralne od lat cieszy sie popularnością, a spektakle młodych twórców budzą zachwyt i podziw. Autorskie przedstawienia z wielką pasją i zapałem tworzy pani Małgorzata Błażejewska - Koguciuk, opiekun koła.