Klasa VI b opowiada o swoich ulubionych książkach. Opowiadają Mikołaj, Antoni i Wiktoria. Zapraszamy!

 

 

Uczniowie klasy I b poznawali Kraków- mówili o Wawelu, Sukiennicach, Kościele Mariackim oraz o strojach regionalnych. Ten wątek przybliżyła nam Malwinka Puch, która na sobie zaprezentowała przepiękny strój Krakowianki.

 

16. maja 2016 r. w "Imparcie" przy ul. Mazowieckiej we Wrocławiu odbył się III Przegląd Zespołów Śpiewaczych, w którym wziął udział nasz szkolny chór "La mela". Szkołę reprezentowało 16 uczennic z klas czwartych i piątych. Zaśpiewały dwie piosenki "Jeszcze nie" i "Gdy Chopin grał". Uczniowie mieli okazję zobaczyć i posłuchać prezentacji zespołów z innych szkół. W tym dniu również cała nasza grupa przejechała kolejką linową "Polinką" przez Odrę, co dodatkowo uatrakcyjniło wyjazd do Wrocławia.

 

Lapbook to tak zwana „książka na kolanach”, jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, teksty, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach i książeczkach o przeróżnych kształtach.

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie uczęszczający na lekcje etyki. Dzieci miały możliwość spojrzeć na rzeczywistość oczami osoby niesprawnej ruchowo, próbując jazdy na wózku inwalidzkim po szkolnych korytarzach oraz na podjeździe przy wejściu do budynku. To pouczające doświadczenie przekonało uczestników, że niepełnosprawność to nie przeszkoda, tylko utrudnienie. Celem naszych zajęć było kształtowanie pozytywnego, pełnego empatii stosunku do osób niepełnosprawnych.

Dzieci podczas zajęć samodzielnie eksperymentowały tworząc swój własny wulkan. Do sporządzenia wulkanu wykorzystały plastelinę, sodę oczyszczoną i ocet. Po ulepieniu z plasteliny wulkanu do środka wsypały sodę, a następnie dodano parę kropel octu, który spowodował mini wybuch. Dzieci były zachwycone. Oczywiście eksperyment wykonano pod czujnym okiem nauczycielki.

Z okazji Dnia Ziemi klasa II b, podczas zajęć koła plastycznego, starała się pokazać jak z odpadów, można wykonać świetne zabawki. Ze starych kartonów i butelek powstały niesamowite rzeczy: koń, kot, jeż, samochody, rakiety a nawet fotel. Takie konstruowanie to naprawdę świetna zabawa!

    11 maja uczniowie obu szóstych klas zamienili się  w bohaterów książki Moony Witcher „Dziewczynka z szóstego księżyca”…Przedstawili niektóry epizody  z zaskakującego i pełnego magii życia Niny. W ten sposób choć na chwilę przenieśli się w świat pełen dziwów, alchemii i androidów. Toczyli wojnę ze złem i jak tytułowa bohaterka lektury podjęli się ważnej misji ratowania Xorax.

     Scenki, które przygotowali szóstoklasiści, były zapewne niebanalnym podsumowaniem omawianej lektury.

Uczniowie klasy III wzięli udział w szkolnym konkursie "Asy z III klasy".
Wyniki:
I miejsce - Michalina Mastalińska
II miejsce - Izabela Fronia
III miejsce - Patryk Szozda

Wycieczka odbyła się 10 maja 2016 r. Najpierw wszystkie klasy chodziły razem, ale później można było się rozdzielić i o godzinie jedenastej być przed restauracją (miejscem zbiórki). Ja wybrałam się z na poszukiwanie pieczątek, które po zebraniu wszystkich tworzą hasło. Wybrałam się z trzema koleżankami. Ułatwiło mi to zadanie, ponieważ czasami trzeba było się rozdzielić. Budki z pieczątkami były ukryte na całym terenie arboretum, więc poszukiwania nie były łatwe. W końcu udało nam się znaleźć każdy stempel i w nagrodę kupiłyśmy sobie lody. Był bardzo upalny dzień. Lody były wręcz wskazane. Później wszyscy poszliśmy na plac zabaw. Zabawa tam była znakomita. Jedną atrakcją była dziwna karuzela. Wypadłam z niej i dostałam nogą w głowę (tak szybko rozkręcili ją chłopcy). Zaobserwowałam też kijanki, różne ptaki i małego węża. Czas minął bardzo szybko i trzeba było wracać do autobusu. Wycieczka bardzo mi się podobała i chciałabym ją kiedyś powtórzyć.

12.05.2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział reprezentanci klas IV-VI. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności zastosowania najważniejszych zasad poprawnej pisowni w praktyce.

W dniu 6 maja 2016 r. przy udziale inspektorów nadzoru inwestorskiego i naszej Pani Dyrektor przekazano plac budowy dla wykonawcy przebudowy i rozbudowy budynku szkoły. Nowa szkoła powstanie na działce obok istniejących budynków szkoły. W Gazecie Wrocławskiej pojawił się artykuł o tej inwestycji. Poniżej znajdują się zdjęcia terenu, na którym ma powstać nowa część szkoły.