• Aktualności

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego- wyniki

       29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nich udział 227 uczniów z klas IV-VIII.

       Przewodniczący: Michał Stępień z klasy VIII

       Zastepca: Maja Tołkacz z kl.VI c

       Sekretarz: Malwina Mader z kl.VII b.

       Pozostali członkowie SU: Wiktoria Skura z kl.VII a, Aleksander Szawan z kl.VI c, Nina Sławińska z kl.VIII.

       Wszystkim gratulujemy i liczymy na wspaniałą  współpracę!

       Pani Małgosia i Pani Justyna

      • Projekty/Innowacje pedagogiczne

       Innowacja realizowana w Przedszkolu, grupa Gruszki, pt. Gruszeczki_czytaja_ksiazeczki.pdf autor Katarzyna Kuc, Katarzyna Rajca.

       Innowacja realizowana w szkole, klasa VI "c" pt. Slowko_tygodnia.pdf, osoba wprowadzająca Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.

       Ucznennice z klasy II b i IV c, będą brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Zabawa Sztuką". Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. 

       Klasa IV B będzie brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny-wszyscy równi". Projekt ma na celu m. in. uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń. 

        

     • Europejski Dzień Języków 26 września
      • Europejski Dzień Języków 26 września

       Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który przypada 26 września, odbył się w naszej szkole pierwszy Pokaz Mody Europejskiej do którego zgłosiło się ponad 30 chętnych uczniów. Uczniowie przebrani w stroje reprezentujące różne kraje wykazali się pomysłowością i szykiem, wzbudzając nie lada zainteresowanie publiczności.

       Jury w składzie: Dyrektor Krzysztof Hausman, Wicedyrektor Agnieszka Kromer oraz anglistki: Magdalena Garwol, Marta Iwańska i Maryna Kushnir wyłonili najlepiej ubranych uczniów.

       Miejsce pierwsze: Antonina Dyba z klasy II reprezentującą Hiszpanię.

       Miejsce drugie: Agnieszka Samborska z klasy VII ubrana jak rodowita Greczynka.

       Miejsce trzecie: Daniel Bondarenko z klasy VI w stroju z Ubekistanu.

       Wyróżnienie: Wiktoria Durka z klasy VI do złudzenia przypominająca prawdziwą Francuzkę oraz Livia Ponichtera z klasy V w stroju pokazującym miłość do Wielkiej Brytanii.

      • Zabawy z wolontariuszkami

       Do Poziomek zawitały przesympatyczne, uśmiechnięte i kreatywne wolontariuszki- Helena Ślipiec,  Martyna Waszczyk i Nina Sławińska z klasy VIII a.

       Razem z Poziomkami rysowały, budowały, rozmawiały o szkole. Poziomki zaskoczyły starsze dziewczyny spokojem, otwartością i również kreatywnością. Dzieci wspaniale się bawiły.

       Bardzo się cieszymy na tegoroczną współpracę :) 

     • Śliwkowe Love
      • Śliwkowe Love

       Nawiązaliśmy owocną współpracę z GOSPODARSTWEM ROLNYM, w ramach której dzieci z grupy 0b wraz z opiekunkamj: Panią Angeliną Albert, Dagmara Sielecką oraz Panią Magda Kawulak, uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym, podczas którego poznawali tajniki rolnictwa i sadownictwa.  Celem wyjazdu było nie tylko poznanie warzyw i owoców uprawianych przez właścicieli, ale także rozmowa na temat korzyści płynących z uprawy i spożywania ich w różnej postaci. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, dzieci mogły między innymi zobaczyć maszyny rolnicze  oraz zapoznać się z pracą rolnika. Szczególną frajdą była pomoc przy zbiorze pysznych śliwek. Uczestnicy wyjazdu wrócili do szkoły z pysznymi owocami.
       Koordynator Magda Kawulak

      • Wycieczka do Chwalimierza

       Klasa II b i II d były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Chwalimierzu. Dzieci wzięły udział w wykopkach, uczyły się szatkować i kisić kapustę. Karmiliśmy również zwierzęta gospodarskie, a na koniec jedliśmy wykopane przez nas ziemniaki upieczone w ognisku. Było super! 

     • Wycieczka klas siódmych i ósmej
      • Wycieczka klas siódmych i ósmej

       Korzystając z pięknej wrześniowej pogody klasy VII a, VII b i VIII wybrały się na wspaniałą przygodę do Gdańska, Helu, Sopotu i Malborka.

       W Gdańsku młodzież odwiedziła Muzeum Bursztynu, Bazylikę Mariacką z przepięknym kalendarzem astronomicznym, Ośrodek Kultury Morskiej z wystawą interaktywną, Fontannę Neptuna, Rynek Starego Miasta, Koło Widokowe, oraz plaże miejskie: Brzeźno i Stogi.

       Na Hel dopłynęliśmy promem z centrum Gdańska. Tam uczniowie zobaczyli

       "Początek Polski", latarnię morską i fokarium. 

       Z Helu popłynęliśmy do malowniczego Sopotu, gdzie zwiedziliśmy słynne molo, na którym spotkaliśmy wrocławskiego krasnal Podróżnika. Po zwiedzeniu deptaku i ulicznych sklepików i siedzeniu czasu w miłym towarzystwie ruszylismy brzegiem morza w stronę dwoca kolejowego do Gdańska.

       Na następny dzień pociągiem udaliśmy się zwiedzić największy gotycki zespół zamekowy na świecie usytuowany w Malborku. 

       Wszyscy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień zadowoleni wrócili do domów. 

     • Przedstawiciele Rady Rodziców
      • Przedstawiciele Rady Rodziców

       Skład Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie

       Przewodniczący: Tomasz Śmietański

       Zastępca: Łukasz Grzeszczak

       Skarbnik: Natalia Winiarska

       Członkowie: Katarzyna Samborska, Dorota Wysoczańska- Skraban

       • Dobrowolnie wpłaty na konto Rady Rodziców działającej przy ZSP Sadków:

        22 1020 5242 0000 2502 0478 4833

        Drodzy Rodzice, prosimy o wsparcie Rady Rodziców i dokonywanie wpłat na Komitet Rodzicielski- ustalona składka za pierwsze dziecko wynosi 60 zł, a za kolejne 30 zł.Opłatę można dokonać poprzez:
        1. Przelew bankowy na konto
        SKO Rada Rodziców 22 1020 5242 0000 2502 0478 4833 lub
         

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

       4 września odbyła się w naszej placówce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, której przewodniczył Dyrektor szkoły, pan Krzysztof Hausman.
       Zebranych na sali uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała prelegentka, pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk. Następnie został wprowadzony sztandar i wszyscy przy akompaniamencie pani Kingi Kalinowskiej odśpiewali hymn narodowy. Była to bardzo podniosła chwila.

       Pan Dyrektor w krótkim wystąpieniu przedstawił Wicedyrektorów szkoły: panią Agnieszkę Kromer i panią Izabelę Majchrzak.  Nasi najmłodsi, ale też inni uczniowie  poznali swoich wychowawców i przydzielone sale lekcyjne. Szkoła przystosowana, bezpieczna i z pełną kadrą nauczycieli oraz specjalistów to właśnie nasza placówka.
       W części artystycznej uroczystości wszyscy mogli podziwiać znakomity występ naszych uczennic Igi i Malwiny Mader, które w niebanalny sposób wprowadziły oglądających w nowy rok szkolny. Układ choreograficzny odzwierciedlał pożegnanie wakacji, a jednocześnie radosny powrót do szkoły.
       Pan Dyrektor uroczyście ogłosił rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024 i życzył całej społeczności ciekawych wyzwań, barwnej oraz inspirującej szkolnej rzeczywistości.

       Niech ten nowy rok szkolny będzie dla każdego dobry i owocny!

       M.B.K.

       galeria:

       https://photos.app.goo.gl/jHcPdk9ejLekoXdq7

       Zdjęcia wykonał Pan Przemysław Winiarski