Dzień Pszczoły
Dzieci z ZSP Sadków postanowiły wesprzeć Fundację Greenpeace Polska i pomóc ratować pszczoły. Podczas Akcji zorganizowanej w naszej szkole udało się zebrać na tyle środków, aby zaadoptować kilkaset pszczół. Udało nam się również zdobyć Certfikat Pszczelego Bohatera! Bardzo Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
Ewa Liberka
Iwona Kaliniewicz
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w salach z wychowawcami klas w dniu 21 czerwca o godzinie 08:00.
Odjazd autobusu szkolnego- 09:00
Pożegnanie klas ósmych odbędzie się 19 czerwca (środa) o godzinie 09:00.
Dzień Sportu 14 czerwca
14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Podczas tego dnia odbyły się turnieje klas starszych, zawody sportowe dla najmłodszych oraz mecz piłki nożnej nauczyciele vs uczniowie. Naszą szkołę odwiedzili znani olimpijczycy oraz straż pożarna z OSP Smolec.
13
Wyniki Gminnego Konkursu Literackiego
18 edycja GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO była ucztą liryczną ze względu na ilość i rodzaj utworów nadesłanych przez uczniów. Dlatego też jury postanowiło przyznać miejsce w kategorii poezja, natomiast w kategorii proza wyróżnić jedno opowiadanie.
Oto wyniki:
I miejsce - Gabriel Nowotnik (SP w Zachowicach) za wiersz bez tytułu:W ciemnych uliczkach się chowa stale
By wnet wyskoczyć i zjeść swą ofiarę
Potem uciec zostawiając nogi i ręce całe
Aż finalnie skoczyć na nową ofiarę
I przytulić jak pandę lub koalę
I w mroku głębi osiąść spokojnie
I zdjąć swą maskę
By odpocząć swobodnie
I kurz osiadł łagodnie
By usłyszeć w szuwarach cudze sapanie
Niczym dziadka głośne chrapanie
Autor nagrodzonego utworu wg jury sprawnie nabudował w utworze atmosferę tajemniczości i grozy. W kilkunastu wersach, uwzględniając schemat rymów męskich i żeńskich, podmiot liryczny opowiada o zagadkowej postaci, która skrada się, by dopaść swą ofiarę. Autor posługuje się obrazem drapieżnika, co można interpretować jako metaforę naszych wewnętrznych demonów, które w najmniej oczekiwanym momencie mogą przejąć nad nami kontrolę. Dynamika tajemniczości i nagłej akcji przykuwa uwagę i sprawia, że wiersz staje się niezwykle sugestywny. Użycie budujących napięcie metafor, prowadzi utwór w kierunku ludycznego horroru, tak charakterystycznego w klasyce literatury u braci Grimm czy współcześnie u Gaimana.
Wyróżnienie - Urszula Adamczyk (ZSP w Sadkowie) za opowiadanie „Matylda'
Wyróżnione opowiadanie trzyma w napięciu, pojawiają się w nim element mitologiczny oraz motyw misji ratowania świata, które idealnie wpasowują się w akcję utworu. Autorka posługuje się bogatym słownictwem, a samo zakończenie zaskakuje, koniec historii okazuje się bowiem nowym początkiem.Wszyscy uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej placówki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Pisanie jest darem, którym warto się dzielić.
Dziękujemy WAM za to.
Koordynatorski konkursu: Małgorzata Błażejewska-Koguciuk, Justyna Machałek oraz JURY: Ewa Majewska i Agnieszka Kuczyńska
Zielona Szkoła w Warszawie
w maju odbyła się wycieczka klas szóstych do Warszawy
16
Ogólnopolski Konkurs matematyczny Leon
Został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon dla klas drugich. Udział brało 23 uczniów.
I miejsce zajął Stanisław Deryło klasa II a
II miejsce ex aequo Liliana Połchowska klasa II d
Salim Kadirov klasa II b
III miejsce ex aequo Tomasz Duczmal klasa II d
Hubert Radkiewicz klasa II a
Gratulacje dla Zwycięzców oraz wszystkich uczestników!
K. Dobosz
Klasa II a udział w projekcie "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"
⛅️ Klasa II "a" w roku szkolnym 2023/2024 brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z Klasą - lekturki spod chmurki”
V edycja pod kryptonimem ❤️🩵🤍„NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI"stała się wspaniałą, czytelniczą przygodą, dzięki której pielęgnowaliśmy w dzieciach chęć niesienia dobra. 🤍🩵❤️
Uczyliśmy się, jak troszczyć się:❤️ o siebie - bądź dobry dla ludzi ❤️ o innych - bądź dobry dla zwierząt❤️ o wszystko, co nas otacza - bądź dobry dla roślin
Realizacja projektu była świetną okazją do kreatywnej pracy z lekturą.
K. Dobosz
4
Szkolny Konkurs Ortograficzny
3 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział reprezentanci klas V-VII. Celem konkursu było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności zastosowania najważniejszych zasad poprawnej pisowni w praktyce.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcą został ten, kto wykazał się największą wiedzą i umiejętnościami z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji.
I miejsce - Hanna Winiarska z klasy VI b
II miejsce - Maria Grygiel z klasy VII b
III miejsce – Pola Wiśniowska z klasy VI b
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Urszula Gaber
Majsterkowo w klasie I "b"
1 czerwca 2024 roku uczniowie klasy I "b" uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo", gdzie pod okiem specjalistów z Castoramy wykonali samodzielnie zaprojektowaną pracę. Uczniowie nauczyli się, jak posługiwać się młotkiem, gwoźdźmi i kawałkiem drewna, aby wykonać skrzynkę narzędziową.
Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.
Zajęcia okazały się strzałek w dziesiątkę i sprawiły wiele radości dzieciom.
Magda Kawulak
Pasta nie tylko do butów!
05 czerwca uczniowie klasy 1b wzięli udział w zajęciach kulinarnych pod nazwą "Pasty nie tylko do butów".
Uczniowie przygotowywali różnorodne smarowidła do pieczywa: pastę z bakłażana, buraka oraz marchewki.Podczas zajęć korzystaliśmy z przyborów kuchennych zakupionych do szkoły dzięki programowi #Laboratoriaprzyszłosci.
Na koniec zajęć odbyła się wspólna degustacja. Wszyscy uczniowie mimo wcześniejszych uprzedzeń smakowych, bardzo chętnie częstowali się i spożywali przygotowane pasty.
Zajęcia kulinarne okazały się dużym sukcesem. Pozwoliły na rozwijanie umiejętności kulinarnych, ale także promowały zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych uczniów. Było pachnąco i smakowicie 🙂
Magda Kawulak
Akcja Tron- czyste zasady
Znamy już wyniki I Ogólnopolskiej Olimpiady „Zarazkom wstęp wzbroniony! Zdrowie i higiena na co dzień", która została przeprowadzona w naszej szkole.
💧W Olimpiadzie wzięło udział aż 935 uczniów z 75 szkół w Polsce.💧
Wśród uczestników olimpiady uczennica naszej szkoły DOMINIKA WINIARSKA zdobyła WYRÓŻNIENIE!!! 🎉🏅
Jesteśmy baaaardzo dumni ✨️💪😄✨️.
GRATULUJEMY !!!
Projekt "Zabawa sztuką"
Dziewczynki na zajęciach rewalidacji wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa Sztuką". Celem zajęć było stworzenie warunków do twórczej aktywności w procesach zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze światowym, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno oraz rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością. Powstały piękne prace, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu: Freblowskie konstrukcje, pole kwiatów wg założeń Tulleta, witraż inspirowany pracami Gerharda Richtera, prace w stylu Op-art oraz obrazy wykonane techniką pointylizmu wybranego przez nas ulubionego artysty Georgesa Seurata.
Joanna Gorczyca
Projekt "Każdy inny - wszyscy równi"
Dzieci z klasy IV b wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny-wszyscy równi". Uczniowie zapoznali się z wiedzą teoretyczną dotyczącą między innymi padaczki, depresji, spektrum autyzmu i innych chorób i zaburzeń. Chętnie brały udział również w ćwiczeniach praktycznych oraz dyskusjach. Projekt pokazał, że istotnym jest rozwijanie u dzieci empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń.
Joanna Gorczyca, Mgdalena Garwol
Kucyk w przedszkolu
Nasze dzieci czekała miła niespodzianka – przedszkolaków odwiedziły kucyki z zaprzyjaźnionej Stadniny Koni z Sadkowa .Na początku spotkania Gruszki dowiedziały się jak żyją konie, co jedzą i jak należy się zachować w ich obecności. Gwoździem programu były przejażdżki kucykiem dla wszystkich chętnych dzieci.
Sukces uczennic z klasy VI b
Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła 2. miejsce w gminnych „Igrzyskach antycznych w Jedynce”, które odbyły się 22 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich.
Gratulujemy! Opiekunką naszych uczennic: Mai Andrzejczak, Emilki Haberli, Julii Iwachów, Ani Kubiny i Hani Winiarskiej była polonistka Urszula Gaber.
Certyfikat
Grupa Jagódki otrzymała certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką"
Projekt lekturowy
Projekt lekturowy w klasie VI "c"- Mój własny tajemniczy ogród.
9
Klasa V c w firmie biotechnologicznej
Dnia 24.05 klasa V c udała się do firmy biotechnologicznej A4BEE. Firma ta łączy naukę z technologią, przy czym tworzą niesamowite warunki pracy. Uczniowie mieli możliwość oglądania procesu tworzeniu alg, które są wykorzystywane w szeroko rozumianej nauce. Firma zaprezentowała również warsztaty na temat drukarek 3D. Na koniec uczniowie tworzyli własne preparaty i oglądali je pod mikroskopem. W międzyczasie firma zapewniła dzieciom słodki poczęstunek oraz każdy otrzymał bryloczek z logiem firmy oraz notes. Zwieńczeniem wycieczki był turniej w piłkarzyki. Jesteśmy wdzięczni że mogliśmy zwiedzić firmę oraz zobaczyć w jakich warunkach można dobrze pracować. Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Kaczorowi. Bardzo dziękujemy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie