Po przeczytaniu utworu Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny” postanowiłam namówić moich podopiecznych na założenie szkolnych pamiętniczków. Nie przypuszczałam, że pomysł tak chwyci. Wszyscy „zarażeni” nim zaczęli tworzyć piękne kajeciki i korzystając z wierszyków dostępnych na stronach internetowych, dokonywali wpisów koleżankom i kolegom….

 

W naszej bibliotece nie tylko czekają na nas nowości książkowe, ale też Józio i Józia - dwa wspaniałe roboty, które uczą nas programowania i kodowania. Zajęcia z nimi to czysta przyjemność.

 

 

Rozpoczęliśmy akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Zachęcamy do udziału w zbiórce, ze zdjęć dowiecie się czego potrzebują bezdomne zwierzęta.

 

 

 

Ósmoklasiści jako bohaterowie powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”  i ich pamiętniki.

 

 

 

Podczas ostatnich zajęć kreatywnych z języka polskiego bawiliśmy się, odtwarzając poznany wcześniej mit o Orfeuszu i Eurydyce. Mając stroje (z wcześniejszego projektu na lekcji historii), pomysły oraz chęć do ćwiczeń teatralnych, stworzyliśmy w 45 minut pantomimę o pięknym, aczkolwiek tragicznym losie Orfeusza i Eurydyki.

 

 

Zespół Szkół w Sadkowie bierze udział w projekcie pod nazwą:
„Nowa szkoła - nowe możliwości”,
który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, którego liderem jest Fundacja Fabryka Marzeń z siedzibą w Wysokiej.

12 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Guzika.

 

 

 

06 grudnia przedszkolaki z grup Jagódek, Jabłuszek, Malinek i Gruszeczek pojechały na wycieczkę do Polskiego Radia na przedstawienie pt. "Doktor i jego zwierzęta". Przedstawienie pełne humoru, zagadek i ciekawych przygód bohaterów na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

 

Przedstawiamy nowości książkowe dla naszych uczniów i rodziców dostępne w bibliotece szkolnej.

 

 

 

Informacja o wynikach przetargu dotyczącego wyboru dostawców artykułów spożywczych na rzecz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie.

 

 

 

 

W czwartek, 19 grudnia wszyscy uczniowie wzięli udział w przedświątecznym, uroczystym spotkaniu wigilijnym. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami.

 

 

 

19 grudnia uczniowie klas 3 przygotowali jasełka, które wprowadziły wszystkich w rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Widowisku towarzyszyła radość wyrażona tańcem, śpiewem, muzyką i słowem.