29 października 2019 r. odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Witamy w naszej społeczności szkolnej. Gratulujemy uczniom i rodzicom. Fotorelacja poniżej.

 

 

 

W najbliższy piątek, 08 listopada 2019, w godz. 10:00-18:00, w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbędą się TARGI WOLONTARIATU, w ramach których około 30 różnych organizacji będzie prezentowało swoją ofertę dla uczniów, którzy chcieliby się zaangażować w różne formy działań wolontariackich. Gorąco zachęcamy uczniów zainteresowanych wolontariatem do wybrania się na to wydarzenie - być może wśród prezentowanych ofert znajdziecie jakąś dla siebie? 

25 października wszyscy wielbiciele makaronu mają swoje święto. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. Z tej okazji dzieci z pomocą nauczycieli stworzyły przepiękne makaronowe mandale, a niektórzy pokusili się o stworzenie wyjątkowej makaronowej biżuterii.  

 

 

W październiku dzieci uczyły się jak prawidłowo sprzątać w sali, zdobywały wiedzę na temat segregacji śmieci, a następnie sprawdzały swoje umiejętności podczas zabaw klasyfikacyjnych. Dzieci zdały na medal, rośnie nam pokolenie prawdziwych Ekobohaterów! 

 

 

17 października przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Kingi. Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących życia F. Chopina, miały możliwość posłuchania niezwykłej muzyki, a nawet nauczyły się rytmizować krótki wierszyk. 

 

 

30 października odbyły się Warsztaty muzyczne Cztery Pory Roku - W krainie piosenki, w których brało udział całe przedszkole i zerówki . Dzieci poznały instrument muzyczny- gitarę, jej budowę oraz pochodzenie. Miały możliwość zatańczyć flamenco, poznać jego rytm oraz poznać rodzaje melodii, jakie można zagrać na gitarze.

 

28 października przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach "Zwierzaki Cudaki", którego pierwszym gościem była urocza kotka Luna. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi cechami charakterystycznymi kota, przypomniały sobie różnice między kotami dzikimi, a domowymi i oczywiście miały okazję pogłaskać milusińską. 

 

 

07 listopada (czwartek) o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami. Następnie zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców na spotkanie z Dyrektorem szkoły.

 

 

 

Od 04 listopada zmiana zasad wydawania podwieczorków- nie będą wydawane na wynos. Prosimy wszystkich rodziców przedszkola o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą podwieczorków w naszym przedszkolu.

 

 

 

Zwycięzcy Międzyklasowego Konkursu Fotograficznego pt. "Książka bohaterka sesji".

 

 

 

Klasa V wzięła udział w warsztatach z panią Justyną z Animatorii. Uczniowie wykonali żelowe świece.

 

 

 

W październiku odbył się po raz kolejny tydzień promujący zdrowy styl życia „Owocowa salsa”. W trakcie trwania Owocowej Salsy, młodsi uczniowie z klas I-III przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski. Były pyszne kanapeczki, sałatki owocowe i warzywne, a na deser rodzynkowe kulki mocy! Starsi uczniowie wzięli udział w szkolnej edycji MasterChef Sadków!