Elizabeth Barfety 

   Baletnice 

„Przyjaciółki  i rywalki”
Wiecie co to balet? To taniec klasyczny, który wymaga gracji i zwinności. Dziś opowiem Wam o książce  właśnie na temat baletu. Maya , Zoya i Constante dzielą razem pokój w internacie. Razem uczęszczają do szkoły  baletowej, gdzie rozwijają swoją pasję- taniec. 

 

Mają różne charaktery, ale wspólnie świetnie się bawią. Do ich paczki należą jeszcze Colin, Bruno i Sofia . Gdy dyrektorka szkoły ogłasza, że dwie baletnice pojadą do  opery zatańczyć ze słynną gwiazdą, wszystkie dziewczynki się ekscytują.  Każda się bardzo stara i do późna ćwiczy, ale kto powiedział, że paczce zabraknie czasu na zabawę? Jednak  każdą dręczy pytanie : czy zostanę wybrana? Prawdziwa przyjaciółka  dla każdej jest ważna, lecz zatańczenie w operze to zaszczyt. Co wybiorą ???  To będzie prawdziwe wyzwanie .  Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Przeczytałam tę opowieść kilka razy i lubię do niej  wracać. Przeczytałam także drugą część, w której opera jest główną atrakcją, a w maju  czekam na trzecią część tej serii.  

                                                                                                         Wasza Hania