SZKOŁA PODSTAWOWA W SADKOWIE

 

zaprasza wszystkich uczniów i ich rodziców!

 

Szkoła Podstawowa w Sadkowie, której powstanie sięga roku 1956, to dzisiaj obszerna i nowoczesna placówka. Obecnie prawie 500 dzieci znajduje tutaj miejsce do twórczego rozwoju. Sześciooddziałowe przedszkole mieści 150 najmłodszych. Szkoła posiada zaplecze kuchenne i dwie jadalnie. Świetlica czynna jest od godz. 6.30 do 16.30. Dostępne są gabinety specjalistyczne - logopedy, pedagoga, psychologa, dwie sale gimnastyczne, Orlik i place zabaw. Dzięki środkom z projektu unijnego wyposażono szkołę w biofeedback, sprzęt nagłaśniający, dodatkowe sale: językową i komputerową. Dzieci uczestniczą w wycieczkach po Polsce, biorą aktywny udział w zajęciach z grafiki komputerowej, robotyki, zajęciach teatralnych i językowych.
Szkoła skupia profesjonalne, pełne pasji grono pedagogiczne. Czerpiemy pomysły z różnych inicjatyw edukacyjnych, t.j. Budząca się szkoła, Wiosna edukacji. Świadczymy kompleksową pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Nasze motto to: "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż"

- Janusz Korczak