Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji w naszym Przedszkolu  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały plakaty obrazujące różne gatunki drzew. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstało 6 wspaniałych, grupowych prac. Plakaty można podziwiać w holu naszego przedszkola, gdyż utworzona została z nich bardzo oryginalna wystawa.

 

W tym tygodniu przedszkolaki poznawały dary jesieni jakimi są warzywa i owoce; dotykały, opisywały ich wygląd, delektowały się ich smakiem i aromatem, przeliczały, porównywały wielkość i kolor. Poznały sposoby spożywania owoców i warzyw w postaci surowej i przetworzonej. A na zakończenie zabaw badawczych malowały i rysowały, a ekspresji twórczej nie było końca.

 

Do naszego przedszkola  zawitała jesień. Na oknach pojawiły sie ozdoby zwiazane z tą porą roku, a także  prace dzieci przedstawiające jeżyki w liściach, kwiaty jesienne, owoce  i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiają o darach jakie przyniosła nam Pani Jesień, dzięki czemu zaczęły pojawiać się w sali jesienne kąciki przyrodnicze, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Aby przyjrzeć się nowej porze roku  z bliska, dzieci wychodzą  z Paniami na spacery i obserwują przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się teraz w krajobrazie.

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"