Wychowankowie klas IV b na godzinie wychowawczej wykonali "Drzewo talentów". Uczniowie mieli szansę zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami i talentami. Zadanie miało na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, przekonania dzieci o ich niepowtarzalnej wartości, zachęcanie do pozytywnego myślenia o sobie oraz wzbudzenie kreatywności.
Projekt historyczny
Klasa VIII "b" wzięła udział w projekcie historycznym na podstawie Dziennika Anne Frank. Uczniowie pracowali nad tematem wojennej rzeczywistości, szukali odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania, co pozwoliło im na rozwijanie umiejętności analizy tekstu źródłowego. Dodatkowo uczniowie zastanawiali się, jak mogła się czuć Autorka pamiętnika, ukrywając się z rodziną w czasie wojny.
Małgorzata Samborska
Dzień Soku Jabłkowego
25 października odbył się w naszej szkole Dzień Soku Jabłkowego. Uczniowie przynieśli pyszne jabłka, z których przez cały dzień robiliśmy zdrowy sok.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.
Joanna Gorczyca6
Konkurs Masterchef
W dniu 24 października w naszej szkole odbył się konkurs Masterchef. Uczniowie przygotowali przepyszne, zdrowe potrawy, które następnie były oceniane przez jury. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
5
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
21 października 2024 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dzieci przygotowały dla rodziców oraz Dyrekcji uroczysty apel. Od tej chwili zostali oficjalnie uczniami ZSP w Sadkowie. Gratulujemy! Weronika Mazurek
Muzyczne widowisko z okazji Dnia Edukacji Narodowej
15 października w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się niezwykle barwne widowisko muzyczne. Na szkolnej scenie mogliśmy zobaczyć dzieci z koła muzycznego , świetlicy muzycznej i koła teatralnego. Młodzi aktorzy i muzycy wspaniale spisali się, ponieważ uświetnili tę uroczystość. Poza tym na scenie mogliśmy też zobaczyć wybrany niedawno Samorząd Uczniowski, który złożył życzenia wszystkim pracownikom i podarował symboliczną receptę z czekoladowym akcentem.
Muzyczną ucztą obdarowały nas wokalistki: Liwia Ponichtera, Nikola Ostojska oraz Joanna Głownia. Najmłodsi równie pięknie zaśpiewali, za co otrzymali gromkie brawa. Natomiast kabaretowa „Rada pedagogiczna" wprowadziła oglądających w radosny nastrój, a niektórych zainspirowała do interakcji.
Uroczystość przygotowały Panie: Kinga Kalinowska i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.
Za pomoc dziękujemy Pani Małgorzacie Tul i Panu Adamowi Bońkowskiemu.
M.B.K.
1
Wyzwania Teodora- projekt
Dnia 16 października dzieci z grup: 0B oraz Wisienek, pojechały na wycieczkę do kina Helios na seans bajkowy pt. „Dziki Robot".Wycieczka ta była nie tylko wspaniałym przeżyciem, a także doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadziła przedszkolaki w świat kultury audiowizualnej. Dzieci poznały zasady kinowego savoir vivre,u, dowiedziały się jakie tajemnice skrywa kino i dlaczego warto zostać kinomanem.
Dzieci perfekcyjnie wykonały zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wyzwania Teodora" i zdobyły odznakę „ZNAWCY FILMU". Już planują kolejną wyprawę, tym razem do Teatru Lalek ;)
Beata Pstrowska
Milena Paliwoda-Zemła
Godziny dostępności nauczycieli przedszkola i szkoły
Godziny dostępności nauczycieli naszej szkoły w roku szkolnym 2024/2025:
Nagrody Burmistrza z okazji DEN
Podczas uroczystości otwarcia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeptowie zostały wręczone Nagrody Burmistrza Gminy Kąty Wrocławskie. Wśród wyróżnionych nauczycieli nie zabrakło przedstawicielek ZSP w Sadkowie. Docenione zostało zaangażowanie w codzienną pracę z uczniami. Nagrody otrzymały: Pani Marta Iwańska i Pani Justyna Machałek.
Gratulujemy!
Spotkania z Panią Kleks w klasie IV c
Podczas ostatnich zajęć języka polskiego uczniowie klasy 4c spotykali się z panią Kleks, która próbowała stworzyć choć namiastkę świata z baśni o AKADEMII PANA KLEKSA. I tak kolejno przemierzaliśmy przez różnorodne działania pełne mocy i magii, by poczuć to, iż nasza kreatywność jest bardzo ważna. Kolorowe jadalne szkiełka oraz pastylki na porost włosów to tylko wstęp do przygody, która wybuchła całą paletą barw, kiedy uczestnicy zajęć wydrapywali szczegóły związane z lekturą lub tworzyli postać szpaka Mateusza z guzików. Guzikologia przeniosła się nawet na kuchenne rewolucje z panią Kleks, bo niektórzy „wyprodukowali" jadalne guziki i to w różnych smakach. Powstały wtedy też słodkie podobizny pana Kleksa.
A na koniec....pani Kleks zniknęła, na krześle pozostały guzik i list. Gdzie jest teraz? To już wie tylko magiczne oko pana Kleksa. Natomiast uczniowie nauczyli się redagować listy, bo przecież musieli odpowiedzieć swojej nauczycielce.
Zachęcamy do oglądnięcia fotorelacji z tych kilku niezwykle ciekawych zajęć, kiedy to WSZYSCY postawiliśmy na kreatywność.
Małgorzata Błażejewska-Koguciuk
Wycieczka do Chwalimierza
26 września klasy drugie wzięły udział w wycieczce do Chwalimierza. Dzieci pojechały zebrać zasiane przez siebie i zasadzone wiosną warzywa. Brały udział w kopaniu i zbieraniu ziemniaków, kiszeniu kapusty oraz wykonały piękne wiewiórki z wykorzystaniem różnorodnych ziarenek. Czas spędzony w kontakcie z naturą i zwierzętami gospodarskimi zakończony został wspólnym ogniskiem z pieczonymi ziemniakami. To była ciekawa lekcja przyrody.
Irena Piątek
Wycieczka do teatru klas pierwszych
4 października pierwszaczki udały się na wspólną wycieczkę do Teatru Magicznego we Wrocławiu. Wspólnie bawiliśmy się tam z aktorami teatralnymi, śpiewaliśmy i tańczyliśmy.
Weronika Mazurek
Mobilne strefy ciszy
Na niezwykle interesujący pomysł wpadła polska nauczycielka, edukatorka i tutorka, pani Wioletta Matusiak z Cieszyna, która stworzyła filcowe kokony ciszy. Te niepozorne „budki" stały się magiczną oazą dla uczniów, a cały projekt odbił się szerokim echem. Mobilne budki ciszy to element programu „BALANCE PLACE, czyli strefy ciszy w każdej szkole".
Kokony z filcu w formie dyni i fasoli to odpowiedź na stale rosnący poziom stresu wśród uczniów, który wywoływany jest między innymi przez nadmierny hałas. Jest to też idealne rozwiązanie dla młodych uczniów, którzy potrzebują wyciszyć się lub zregenerować się przed lub po egzaminie. Widok dziecka w takim kokonie ciszy to sygnał dla jego kolegów i koleżanek – wiedzą wówczas, że uczeń ma gorszy moment, potrzebuje ciszy, zrozumienia, spokoju, ale również i wsparcia ze strony bliskich mu osób.
Dla naszych uczniów dwa kokony uszyła Pani Ewelina Woźniczka (właścicielka firmy Szewel) na prośbę opiekuna SU, Pani Małgorzaty Błażejewskiej-Koguciuk.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup tych ciekawych kokonów. Mamy nadzieję, że będą wykorzystywane i sprawdzą się wyśmienicie.
M.B.K.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2024/2025
Samorząd Uczniowski 2024/2025
Przewodnicząca: Wiktoria Durka kl. VII "c"
Zastępca: Aleksandra Herman kl. VIII "a"
"Ekipa do zadań specjalnych":
Maja Tołkacz, kl. VII "c", Wiktor Myczkowski, kl.VI "a", Szymon Cichoń, kl.VIII "a" oraz wolontariusze wolontariusze.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Małorzata Błażejewska Koguciuk i Pani Justyna Machałek
Zawody przełajowe
Dnia 30.09 na stadionie w Kątach Wrocławskich odbyły się gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe.Nasi uczniowie występowali w dwóch kategoriach:
Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) - dziewczyny 6x800 metrów
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8)- chłopcy 6x1200 metrówReprezentanci naszej szkoły zdobyli:
III miejsce w klasyfikacji dziewcząt
II miejsce w klasyfikacji chłopcówNaszą szkołę reprezentowali:
1.Iga Mader
2.Lilianna Sławińska
3.Hanna Samborska
4.Kaja Szczyglewska
5.Joanna Głowia
6.Katarzyna Burda
1.Dominik Stasiak
2.Mikołaj Głowiak
3.Hubert Krawecki
4.Mateusz Węglarz
5.Aleksander Kuźnik
6.Dominik Garwol
Naszym uczniom należą się wielkie brawa za determinację, wolę walki oraz wysokie miejsca.
Opiekun: Adam Bońkowski2
Dzień Chłopaka w VI c
Dnia 27.09.2024 w piątek pod domkiem Sołtysa klasa 6c wraz z wychowawcą oraz rodzicami świętowała dzień chłopaka. Tego dnia rodzice zorganizowali ognisko oraz pyszny poczęstunek. Był to świetny czas na integrację, rozmowę oraz wspólną zabawę. Po poczęstunku Pan Adam przeprowadził przeciąganie liny rodzice kontra ich dzieci oraz skakanie w workach.
"Bardzo dziękuje rodzicom i uczniom za przybycie oraz świetną organizację tego dnia. Mam świetnych rodziców oraz uczniów, a niech te zdjęcia będą tylko namiastką tego jak super spędziliśmy ten wieczór" - mówił Adam Bońkowski
Zdolny Ślązak 2024/2025
Uprzejmie informujemy, że bierzemy udział w kolejnej edycji konkursów Zdolny Ślązak z poszczególnych przedmiotów. Etap szkolny rozpoczyna konkurs z języka polskiego 15 października. Harmonogram konkursów znajduje się poniżej. Do konkursów zapraszamy uczniów klas starszych z klas VI-VIII.
ZHP- Przygoda na całe życie
2 października 2024 o godzinie 16:30 odbędzie się zbiórka poborowa dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Zapraszają Druh Grzegorz Koperczak i Druhna Dagmara Sielicka
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie