Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
„Początek roku szkolnego często kojarzy nam się ze smutkiem, bo nie wiadomo dlaczego, oddzielamy czas wakacji od roku szkolnego grubą kreską. Jakby to były dwa różne życia, dlatego te pożegnania nas tak bolą.. A przecież lato czy jesień tworzą ten sam fragment układanki, ten sam rok. Rok, który przyniesie dużo dobrego, tylko musimy w to uwierzyć."
Tymi słowami Pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk jako konferansjerka otworzyła uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025. Pan Dyrektor Krzysztof Hausman przywitał wszystkich obecnych, następnie został odśpiewany hymn narodowy po wprowadzeniu sztandaru szkoły. Życzenia wspaniałego, twórczego roku szkolnego popłynęły do każdego ucznia, nauczyciela, pracownika szkoły. Początek uroczystości uświetnił też pełen energii i inspiracji taniec Igi i Malwiny Mader.
Bardzo ważnym momentem było przedstawienie Wicedyrektorów szkoły, którymi zostały Pani Wioletta Lora Gonzalez oraz Pani Justyna Łukowicz. Pan Dyrektor zapoznał również uczniów i rodziców z wychowawcami i nowymi nauczycielami, którzy dołączają do grona.
Nasza placówka jest bezpieczna, a uczniowie czują się w niej dobrze i pragniemy, aby tak było dalej. Organizacja pracy została dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży, co zostało na koniec podkreślone przez Pana Dyrektora.
M. Błażejewska-Koguciuk
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie sie w dniu 02 września.
- godzina 08:00 klasy I-III: uroczyste rozpoczęcie na sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.
- godzina 09:00 klasy IV-VIII: uroczyste rozpoczęcie na sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
- Linie autobusowe w tym dniu:
Rozpoczęcie pracy przedszkola 2024/2025
Kochane Dzieci i Rodzice
Serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym 2024/2025. Z niecierpliwością i mnóstwem pomysłów czekamy na Was.
Życzymy wszystkim wielu sukcesów, nowych przyjaciół i wspaniałych zabaw. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych przedszkolaków i z radością zapraszamy do wspólnej podróży.
Drodzy Rodzice dzieci przedszkolnych i zerówek przypominamy o wypełnieniu dokumentów (deklaracja, oświadczenie, upoważnienie) na nowy rok szkolny, do pobrania ze strony internetowej ZSP Sadków i złożenia w sekretariacie Przedszkola.
Prosimy o złożenie najpóźniej do 19 sierpnia 2024 r.
Deklaracja_przedszkole_2024_2025.pdf
Deklaracja_zerowki_2024_2025.pdf
Informacje_dla_rodzicow_dzieci_3-letnich.pdf
Informacje_dla_Rodzicow_dzieci_4-letnich.pdf
Informacje_dla_rodzicow_dzieci_5-letnich.pdf
Informacje_dla_rodzicow_dzieci_6-letnich.pdf
Oswiadczenie_rodzicow_2024_2025.pdf
Regulamin_ATMS_Kids_Sadkow-_Rejestracja_pobytu_2024_2025.pdf
Wykaz_osob_upowaznionych_do_odbioru_dziecka_2024_2025.pdf
Budowanie pozytywnej samooceny- projekt
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie ZSP Sadków wzięli udział w programie profilaktycznym Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny. Celem przedsięwzięcia było wsparcie dzieci i młodzieży w budowaniu zdrowej samooceny, pomoc w odnalezieniu pewności siebie oraz akceptacji swojego wyglądu.
Koordynatorem projektu w naszej szkole była Pani Urszula Gaber.
Dzień Pszczoły
Dzieci z ZSP Sadków postanowiły wesprzeć Fundację Greenpeace Polska i pomóc ratować pszczoły. Podczas Akcji zorganizowanej w naszej szkole udało się zebrać na tyle środków, aby zaadoptować kilkaset pszczół. Udało nam się również zdobyć Certfikat Pszczelego Bohatera! Bardzo Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
Ewa Liberka
Iwona Kaliniewicz
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w salach z wychowawcami klas w dniu 21 czerwca o godzinie 08:00.
Odjazd autobusu szkolnego- 09:00
Pożegnanie klas ósmych odbędzie się 19 czerwca (środa) o godzinie 09:00.
Dzień Sportu 14 czerwca
14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Podczas tego dnia odbyły się turnieje klas starszych, zawody sportowe dla najmłodszych oraz mecz piłki nożnej nauczyciele vs uczniowie. Naszą szkołę odwiedzili znani olimpijczycy oraz straż pożarna z OSP Smolec.
13
Wyniki Gminnego Konkursu Literackiego
18 edycja GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO była ucztą liryczną ze względu na ilość i rodzaj utworów nadesłanych przez uczniów. Dlatego też jury postanowiło przyznać miejsce w kategorii poezja, natomiast w kategorii proza wyróżnić jedno opowiadanie.
Oto wyniki:
I miejsce - Gabriel Nowotnik (SP w Zachowicach) za wiersz bez tytułu:W ciemnych uliczkach się chowa stale
By wnet wyskoczyć i zjeść swą ofiarę
Potem uciec zostawiając nogi i ręce całe
Aż finalnie skoczyć na nową ofiarę
I przytulić jak pandę lub koalę
I w mroku głębi osiąść spokojnie
I zdjąć swą maskę
By odpocząć swobodnie
I kurz osiadł łagodnie
By usłyszeć w szuwarach cudze sapanie
Niczym dziadka głośne chrapanie
Autor nagrodzonego utworu wg jury sprawnie nabudował w utworze atmosferę tajemniczości i grozy. W kilkunastu wersach, uwzględniając schemat rymów męskich i żeńskich, podmiot liryczny opowiada o zagadkowej postaci, która skrada się, by dopaść swą ofiarę. Autor posługuje się obrazem drapieżnika, co można interpretować jako metaforę naszych wewnętrznych demonów, które w najmniej oczekiwanym momencie mogą przejąć nad nami kontrolę. Dynamika tajemniczości i nagłej akcji przykuwa uwagę i sprawia, że wiersz staje się niezwykle sugestywny. Użycie budujących napięcie metafor, prowadzi utwór w kierunku ludycznego horroru, tak charakterystycznego w klasyce literatury u braci Grimm czy współcześnie u Gaimana.
Wyróżnienie - Urszula Adamczyk (ZSP w Sadkowie) za opowiadanie „Matylda'
Wyróżnione opowiadanie trzyma w napięciu, pojawiają się w nim element mitologiczny oraz motyw misji ratowania świata, które idealnie wpasowują się w akcję utworu. Autorka posługuje się bogatym słownictwem, a samo zakończenie zaskakuje, koniec historii okazuje się bowiem nowym początkiem.Wszyscy uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej placówki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Pisanie jest darem, którym warto się dzielić.
Dziękujemy WAM za to.
Koordynatorski konkursu: Małgorzata Błażejewska-Koguciuk, Justyna Machałek oraz JURY: Ewa Majewska i Agnieszka Kuczyńska
Zielona Szkoła w Warszawie
w maju odbyła się wycieczka klas szóstych do Warszawy
16
Ogólnopolski Konkurs matematyczny Leon
Został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon dla klas drugich. Udział brało 23 uczniów.
I miejsce zajął Stanisław Deryło klasa II a
II miejsce ex aequo Liliana Połchowska klasa II d
Salim Kadirov klasa II b
III miejsce ex aequo Tomasz Duczmal klasa II d
Hubert Radkiewicz klasa II a
Gratulacje dla Zwycięzców oraz wszystkich uczestników!
K. Dobosz
Klasa II a udział w projekcie "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"
⛅️ Klasa II "a" w roku szkolnym 2023/2024 brała udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z Klasą - lekturki spod chmurki”
V edycja pod kryptonimem ❤️🩵🤍„NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI"stała się wspaniałą, czytelniczą przygodą, dzięki której pielęgnowaliśmy w dzieciach chęć niesienia dobra. 🤍🩵❤️
Uczyliśmy się, jak troszczyć się:❤️ o siebie - bądź dobry dla ludzi ❤️ o innych - bądź dobry dla zwierząt❤️ o wszystko, co nas otacza - bądź dobry dla roślin
Realizacja projektu była świetną okazją do kreatywnej pracy z lekturą.
K. Dobosz
4
Szkolny Konkurs Ortograficzny
3 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział reprezentanci klas V-VII. Celem konkursu było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności zastosowania najważniejszych zasad poprawnej pisowni w praktyce.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcą został ten, kto wykazał się największą wiedzą i umiejętnościami z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji.
I miejsce - Hanna Winiarska z klasy VI b
II miejsce - Maria Grygiel z klasy VII b
III miejsce – Pola Wiśniowska z klasy VI b
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Urszula Gaber
Majsterkowo w klasie I "b"
1 czerwca 2024 roku uczniowie klasy I "b" uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo", gdzie pod okiem specjalistów z Castoramy wykonali samodzielnie zaprojektowaną pracę. Uczniowie nauczyli się, jak posługiwać się młotkiem, gwoźdźmi i kawałkiem drewna, aby wykonać skrzynkę narzędziową.
Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.
Zajęcia okazały się strzałek w dziesiątkę i sprawiły wiele radości dzieciom.
Magda Kawulak
Pasta nie tylko do butów!
05 czerwca uczniowie klasy 1b wzięli udział w zajęciach kulinarnych pod nazwą "Pasty nie tylko do butów".
Uczniowie przygotowywali różnorodne smarowidła do pieczywa: pastę z bakłażana, buraka oraz marchewki.Podczas zajęć korzystaliśmy z przyborów kuchennych zakupionych do szkoły dzięki programowi #Laboratoriaprzyszłosci.
Na koniec zajęć odbyła się wspólna degustacja. Wszyscy uczniowie mimo wcześniejszych uprzedzeń smakowych, bardzo chętnie częstowali się i spożywali przygotowane pasty.
Zajęcia kulinarne okazały się dużym sukcesem. Pozwoliły na rozwijanie umiejętności kulinarnych, ale także promowały zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych uczniów. Było pachnąco i smakowicie 🙂
Magda Kawulak
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie