Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Niektóre uczennice klasy VI b lubią poezję i stworzyły własne wiersze. Czy rośnie nam nowe pokolenie poetek?
Urszula Gaber
Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Niektóre uczennice klasy VI b lubią poezję i stworzyły własne wiersze. Czy rośnie nam nowe pokolenie poetek?
Urszula Gaber
W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny, którego głównym celem było rozpowszechnianie wśród dzieci przedszkolnych wiedzy na temat numeru alarmowego 112.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce: Maria Miazga
II miejsce: Zofia Gołębiewska
III miejsce: Miłosz Klityński
Wyróżnienia: Aleksandra Martyniak, Hanna Wasila, Ignacy Banach, Stefaniya Yerashenka
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Natalia Reczek, Dominika Mierzwa, Wioletta Lora Gonzalez, Nikola Ilejko- Łuniewska
Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kąty Wrocławskie na rok szkolny 2024/2025
Informujemy, że na gminnej stronie internetowej https://www.katywroclawskie.pl/pl/news/rekrutacja-na-rok-szkolny-2024-2025-do-gminnych-placowek-oswiatowych-oraz-gminnego-zlobka zostały opublikowane informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz gminnego żłobka.
GMINNY KONKURS LITERACKI
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa
w osiemnastej edycji Gminnego Konkursu Literackiego.
Prace konkursowe podpisane pseudonimem można wysyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres mailowy gkliteracki.zsp@gmail.com (z dopiskiem GMINNY KONKURS LITERACKI). Prosimy, aby dzieła uczniów były odsyłane przez odpowiedzialnego za eliminacje szkolne nauczyciela, z którym jako koordynator będę się kontaktować po obradach jury.
Prace konkursowe będą oceniane przez specjalnie powołane jury na dwóch poziomach: klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz w następujących kategoriach: poezja (maksymalnie można nadesłać 5 utworów lirycznych) i proza (opowiadanie do 20 stron maszynopisu).
W tym roku inspiracją do konkursowego opowiadania będą poniżej zaproponowane wstępy, zadaniem uczniów jest dokończenie historii.
Było szaro i zimno, jak to w listopadzie. Ktoś sprzątał rano kosze na śmieci, ktoś inny odpalał auto, ktoś wybiegał spóźniony z domu, a Johny stał i gapił się na swój dom jak zahipnotyzowany. Coś dziwnego i wręcz obrzydliwie śmierdzącego oblepiło mu ciało, początkowo myślał, że to jesienna mgła była tak gęsta, a smród wydobywa się z kominów sąsiadów...., ale nie. Nie mógł się poruszać. Był sparaliżowany i bardzo wystraszony. Poruszał tylko oczami, nie mógł nawet krzyknąć... Trwało to dłuższą chwilę.
Piątek przyniósł zmiany, o których nawet nie śniła w najgorszych koszmarach.
Może to przez wyjazd do tego dziwnego miejsca. Matka zawsze jej o tym jakieś cuda opowiadała, ale nigdy w to nie wierzyła.
Bo jakże to dom na skraju lasu mógł straszyć??? Bez przesady. Takie rzeczy to tylko w bajkach dla dzieci.
Zresztą, nie była tam sama, kolega Filip i kumpela jeszcze z przedszkola Olka też tam byli. I jakoś niczego nie pamiętają. A ona ma chyba omamy, rozmawia z jakąś marą, która każe jej mówić: MOJA PANI
Zachęcamy do napisania opowiadania, w którym możecie puścić wodze fantazji, wykreować świat barwnych osobowości, przygód i emocji.
Tematyka w kategorii poezja – dowolna
Tematyka w kategorii proza – opowiadanie związane z powyższymi wstępami
Zaznacza się, iż z każdej szkoły w konkursie może wziąć udział maksymalnie 8 tekstów prozatorskich i 10 tomików poezji (proponuje się przeprowadzenie etapu szkolnego w każdej placówce, aby wyłonić najlepsze utwory).
Każdy uczestnik ponadto uzupełnia razem z rodzicem oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych ucznia i publikowania jego pracy (załącznik). Oświadczenia te należy przesłać pocztą lub podać osobiście.
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży nastąpi w czerwcu 2024 roku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, uzdolnień młodych ludzi, pogłębianie wiedzy i motywowanie ich do szukania własnej twórczej drogi.
Konkurs ten obejmuje patronatem Urząd Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich. Szczegółowych informacji udzielą natomiast koordynatorki konkursu, pani Małgorzata Błażejewska-Koguciuk i Justyna Machałek (ZSP w SADKOWIE, ul. Szkolna 9, 55-080 Kąty Wrocławskie, tel.071 3166153).
Małgorzata Błażejewska-Koguciuk
Justyna Machałek
Tradycyjnie już w marcu w ramach lekcji o kulturze anglojęzycznej świętowaliśmy w nasze szkole Dzień świętego Patryka.
Poza lekcjami poświęconymi patronowi Irlandii klasy 1-4 zatańczyły wraz z nauczycielkami angielskiego taniec Leprechauna, który jest magiczną postacią z Irlandzkich legend. A całemu temu dniowi towarzyszył oczywiście kolor zielony.
Marta Iwańska
Magdalena Garwol
Maryna Kushnir
15 marca klasa 7b wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Kątach Wrocławskich na lekcję dotyczącą gatunku literackiego jakim jest Manga. Uczniowie poznali pochodzenie i różne gatunki Mangi, aby na koniec sprawdzić swoją wiedzę w quizie dotyczącym tej tematyki. Lekcja była naprawdę ciekawą. Bardzo polecamy.
Marta Iwańska
W niedzielę, 10 marca nasi szkolni wolontariusze odwiedzili Pajka, pieska z Wirtualnej Adopcji. Przy okazji wizyty w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy, przekazali zebrane wcześniej w szkole potrzebne dary w ramach zbiórki charytatywnej.
Serdecznie dziękujemy każdemu, kto ofiarował dla Pajka oraz pozostałych podopiecznych schroniska karmę, wskazane środki czystości i akcesoria.
Jednocześnie ogromnie dziękujemy Pani Kindze Kalinowskiej i klasie VIIa za przekazanie jednorazowej wpłaty - darowizny finansowej (za miesiąc luty 2024) z przeznaczeniem dla Pajka, w ramach Wirtualnej Adopcji.
Szkolne Koło Wolontariatu
Na terenie Gminy Kąty Wrocławskie, w dniu jutrzejszym -20 marca 2024 r. rozpocznie się strajk rolników o godz. 8.00, w następujących lokalizacjach:
• Zjazd na autostradę A4 w Kątach Wrocławskich, ul Popiełuszki - zablokowany zostanie jeden pas ruchu na wiadukcie nad drogą A4, ruch odbywał się będzie wahadłowo. Zablokowane zostaną zjazdy na A4 w obu kierunkach.
• Odcinek drogi wojewódzkiej nr 347 pomiędzy Mokronosem Dolnym (stacja paliw PB) i Cesarzowicami. Na odcinku tym będą występowały okresowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane zwiększonym ruchem ciągników rolniczych.
• Zakończenie protestów zaplanowano na godz. 19.00
Podczas spotkania z protestującymi ustalono, że pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy służb ratunkowych i autobusy dowożące/odwozące dzieci do szkół.
Utrudnienia spodziewane są na liniach 73, 74, 76 oraz 81. Jednak prawdopodobnie powstaną na większości dróg gminnych oraz na innych liniach GKA.
Utrudnienia dotyczą w szczególności szkół w: Kątach Wrocławskich, Sadkowie, Jaszkotlu i Smolcu, w pozostałych szkołach mogą wystąpić utrudnienia spowodowane zatorami drogowymi
Protesty rolników maja charakter akcji ogólnopolskiej.
Z poważaniem
Robert Otczyk
WYDZIAŁ TRANSPORTU
Z okazji Dnia Kobiet przygotowałyśmy wystawę pt. ”POLSKIE SUPERMENKI”. Celem naszego przedsięwzięcia było ukazanie siły, talentu oraz piękna polskich kobiet.
Nad przebiegiem projektu czuwała polonistka – Urszula Gaber.
Tym razem to młodsi uczniowie czytają starszym.
Uczennice klasy 2c czytają starszym kolegom z klas 6, 7 i 8 fragmenty ulubionych książek. Celem naszej akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów młodszych ze starszymi. Nad akcją czuwa polonistka Urszula Gaber
Uczniowie klasy VI b po omówieniu lektury „W pustyni i w puszczy” wykonali prace projektowe. Szóstoklasiści wykazali się wiedzą, umiejętnościami oraz kreatywnością. Udowodnili, że książka może mieć różne oblicza.
Urszula Gaber
W poniedziałek 4. 03.2024 uczniowie z klas VII a, VII b i 8 wybrali się do teatru gdzie mieli okazję zapoznać się lub utrwalić lekturę "Pan Tadeusz".
Na zajęciach kreatywnych z języka polskiego dzieci rozwijają i prezentują swoje uzdolnienia, predyspozycje oraz umiejętności. Uczennice klas VI, VII i VIII przygotowały plakaty prezentujące podsumowania omówionych lektur obowiązkowych. Wizualizacje zdarzeń zawierają elementy graficzne nawiązujące do najistotniejszych treści utworów literackich. Zgadnij, co to za dzieło?
Urszula Gaber
Grafiki wykonały: Julia Iwachów, Julia Maciaszek, Ania Maslii, Nina Sławińska, Diana Poltavets, Veronica Ohojko i Helena Ślipiec.
27 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Krzysztofą Wardą, przedstawicielką Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w prelekcji dotyczącej idei wolontariatu. Podczas zajęć zostały uczniom zaprezentowane także rodzaje działań i korzyści z bycia wolontariuszem dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Mamy nadzieję, że słowa wypowiedziane przez Prelegentkę, poparte bardzo ciekawą prezentacją multimedialną z pewnością zachęcą naszych uczniów do jeszcze większego działania w ramach wolontariatu szkolnego.
We wtorkowy poranek Gruszki odwiedziła V "a" pod opieką Pani Kingi Kalinowskiej, która przeczytała dzieciom bajkę o królu Hałasie i wróżce Muzyce. Gruszki z zaciekawieniem słuchały starszych koleżanek i kolegów, na koniec pięknie odpowiadały na ich pytania dotyczące przeczytanego utworu.
23.02.2024 r. klasa I "a" uczestniczyła w warsztatach chemicznych o ciekawej tematyce, bowiem zadano pytanie "Czy kapusta ma pH?" :) Dzieci zapoznały się z podstawowymi atrybutami zawodowego chemika i tworzyły niesamowicie kolorowe substancje. Bezpieczna nauka i zabawa odbywały się pod czujnym okiem Pań Magdy Kawulak i Kingi Kalinowskiej. Uczniowie już teraz zapowiedzieli, że chcą kontynuować przygodę z chemią. :)
Wychowawca: Irena Piątek
W naszej szkole odbyły się powiatowe zawody w tenisa stołowego. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
chłopcy: I miejsce
dziewczęta: II miejsce
MDJO w naszej szkole
"Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury."J.Iwaszkiewicz
Jak co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto to obchodzimy nieprzerwanie od 1999 roku, a zostało ono ustanowione przez UNESCO.
W tym dniu pamiętamy o tym, jak piękne i różnorodne są języki świata, jakie wnoszą bogactwo kulturowe oraz to, że stanowią fascynujące spektrum komunikacji.
Pragniemy też, aby nasi uczniowie dbali o swój język, o jego piękno i poprawność. Na lekcjach polskiego robimy to codziennie, ale podczas tego wyjątkowego święta zachęcamy do kreatywnej pracy podczas przerw. Stacje polonistyczne przygotowane przez uczniów cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i są świetną formą powtórki.
Nad organizacja MDJO czuwały panie Justyna Machałek i Małgorzata Błażejewska-Koguciuk.
Powered by aSc EduPage